06 Czerwca 2017

Nagroda Liderzy Ochrony Zdrowia

Czwartego kwietnia w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się jedenasta edycja Gali Liderów Ochrony Zdrowia. W tegorocznej edycji projekt Akademia Dobrego Farmaceuty został wyróżniony w kategorii Innowacyjne Pomysły i nagrodzony Srebrnym Tytułem. Organizatorem i mecenasem Konkursu było czasopismo OSOZ Polska. Kryształowe statuetki Złotego, Srebrnego, Brązowego oraz Brylantowego Lidera Ochrony Zdrowia – symbolizujące szlachetne zasługi w ochronie zdrowia i farmacji – wręczyli członkowie Kapituły. Pozostałymi nagrodzonymi laureatami tegorocznej edycji konkursu są między innymi takie instytucje jak: Centrum Onkologii w Warszawie, Główny Inspektorat Sanitarny, Fundacja My Pacjenci, czy Szpital Uniwersytecki w Krakowie.


Akademia Dobrego Farmaceuty to innowacyjny projekt edukacyjny stworzony przez firmę Pfizer z myślą o farmaceutach. Projekt oparty jest o najnowsze technologie komunikacji cyfrowej, zawiera szereg materiałów edukacyjnych i informacyjnych przydatnych w codziennej pracy farmaceutów i techników farmacji. Dzięki współpracy z Okręgową Izbą Aptekarską w Białymstoku za większość ukończonych szkoleń farmaceuci otrzymują punkty edukacyjne, niezbędne do utrzymania prawa wykonywania zawodu. Integralną częścią projektu jest uruchomiony w grudniu 2016 r. portal www.dobryfarmaceuta.pl.
 
Dobryfarmaceuta.pl to platforma zapewniająca stały dostęp do wiedzy i informacji, która zawiera:
 
•    nieodpłatne, certyfikowane szkolenia
•    informacje i nowości dotyczące farmacji, medycyny, prawa, biznesu czy komunikacji z pacjentem
•    artykuły life-stylowe związane z pracą w aptece
•    materiały dotyczące obszarów terapeutycznych i produktów Pfizer 
•    możliwość zdobywania punktów Pfizer, wymienianych na materiały edukacyjne
•    dostęp do bazy aktualnych charakterystyk produktów i ulotek dla pacjenta dla wszystkich produktów Pfizer.

Ta nagroda jest inspiracją do dalszego działania - udostępniania platformy ADF szerokiemu gronu odbiorców, a także pracy nad nowymi przedsięwzięciami edukacyjnymi. 
Mądra i odpowiedzialna współpracy lekarzy, farmaceutów, menadżerów zarządzających ochroną zdrowia oraz przemysłu farmaceutycznego pozwala coraz lepiej spełniać wzajemne oczekiwania, a przede wszystkim nieustannie dążyć do poprawy zdrowia i jakości życia wszystkich pacjentów w Polsce.

WPOLMCP1117184/06/2017
 

Obejrzyj galerię:

Czytaj w dziale aktualności i lifestyle:

news box image

15 Lutego 2018

Depresja – epidemia XXI wieku?